Љубов и Секс Archives – Makedonija News

КАКВИ ФАТАЛНИ ГРЕШКИ ЖЕНИТЕ МОЖАТ ДА НАПРАВАТ ВО ВРСКИТЕ

Зошто семејствата се распаѓаат? Иако бевте верни еден на друг, немаше неверство или многу скандал, човекот сепак ја донесе таа одлука, ја тресна вратата и си замина. Излегува дека жените...

БАРАЈТЕ ВИСТИНСКА ЉУБОВ. ТОА ЌЕ ВЕ НАПРАВИ ПОДОБРИ ЛУЃЕ!

Најблиските делуваат како катализатор за промени во нашите животи. Партнерот неизбежно ќе влијае на вас. После одреден период на заеднички живот, вашите мислења почнуваат да се совпаѓаат, многу работи почнувате...

7 НАЧИНИ КАКО ДА ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ МАГНЕТНАТА ПРИВЛЕЧНОСТ

Kога велиме дека постои „хемија“ помеѓу некого , тоа е обично нешто што не можеме да го објасниме со зборови, туку едноставно го чувствуваме или забележуваме. Понекогаш не сме ни...

ЗОШТО ЖЕНИТЕ ГИ ПРИВЛЕКУВААТ ДОМИНАНТНИ ПАРТНЕРИ?

Ако ве привлекуваат подоминантни партнери – не сте сами, тоа им се допаѓа на повеќето жени – вели Мариен Брендон, терапевт за врски… МариенБрендон, терапевтка за врски, додава дека доминантен...

НАЈЧЕСТИТЕ ЕРОГЕНИ ЗОНИ НА ТЕЛОТО: ОВА СЕ ПРЕДИЗВИКУВАЧИ ЗА СОВРШЕН СЕКС!

Ерогените зони се всушност мали прекинувачи стратешки распоредени на телото со кои можеме да го убедиме партнерот да има секс, да го направиме подобар и да го доведеме до фантастичен...

Зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам?

Кога станува збор за сексот, многу жени се трудат во креветот да ги задоволат мажите и често го занемаруваат сопственото уживање. Женскиот оргазам е задоволство и за двајцата партнери, а...
Social profiles