Спорт Archives – Makedonija News

Бизарен инцидент – Навивач истрча на теренот и се запали пред Федерер да го одигра последниот меч како проферсионален играч!

Неверојатна случка го одбележа денешниот меч од Лејвер купот меѓу Циципас и Шварцман, откако на паузата меѓу два гејма навивач влета на терен и си ја запали раката. A man...

Цел свет вечерва ќе гледа во згодната Саманта: Оваа убавица ќе ја води свечената церемонија на ждребот за СП

Сите со нетрпение го чекаат ждребот за Светското првенство во Катар кој е на програмата денеска од 18 часот, а познато е и кој ќе се појави на истиот. Рамо...

Пандев за провокаторскиот коментар на Панчев: „Се гледа дека му е мака што Македонија играше на Европско првенство и бараж за СП“

Поранешната „Златна копачка“, Дарко Панчев, непосредно пред натпреварот со Португалија даде интервју за германскиот „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Во интервјуто, Панчев зборуваше за нов договор на селекторот Благоја Милевски, но и за...

(Видео)Македонија го победи Европскиот првак во Фудбал

Македонската репрезентација ја одигра најдобрата игра и победа против европски првак. Фудбалерите загазија во второто полувреме борбени и мотивирани кон победа остварија погодок во 92 минута со конечен резултат 0:1...

Пол позиција за Ферари на почеток на новата сезона во Формула 1

Леклерк постави најдобро време во Q3. Чарлс Леклерк беше најбрз на првите квалификации во Бахраин и ке стартува утре на пол позиција. Мах Ферстапен направи второ најдобро време и ке...

Меси замина да ги собира парчињата во ПСЖ по неуспехот во Лигата на шампионите

Сезоната која започна со таква трескавична возбуда се испостави дека е ништо помалку од фијаско во Париз за Лионел Меси, кој го претрпе срамот да биде исвиркан од сопствените поддржувачи...

Верстапен ќе го потпише еден од најскапите договори во историјата на Формула 1

Актуелниот шампион на Формула 1, Макс Верстапен, ќе потпише нов договор со „Ред Бул“, еден од најскапите во историјата на тој спорт вреден меѓу 40 и 50 милиони евра годишно,...

Автомобил се преврте 4 пати на Дакар релито (ВИДЕО)

Бенедиктас Ванагас и неговиот совозач Филипе Палмеиро се обидуваа да напредуваа во Фазата 4 во пустината во Саудиска Арабија. Но, налетувајќи на една песочна дина, нивното возило полета и се...

„Железниот Мајк“ признал дека му се воодушевува на српскиот ас: „Погледнете го како игра против Федерер или Надал“

Легендарниот боксер Мајк Тајсон е голем љубител на тенисот, главно поради неговата ќерка која се занимава со овој спорт, а за која многумина тврдат дека има светла иднина. Младата Милан...
Social profiles