Вести Archives – Makedonija News

Kолони на бензиските станици во Франција, се полни гориво и во Белгија

Речиси секоја петта бензинска пумпа во Франција нема доволно гориво поради штрајк на вработените во компанијата „Тоталенерџиз“, пишува „Фигаро“, повикувајќи се на Министерството за енергетска транзиција на земјата. Проблемите со...

Топ 10 градови во кои живеат најмногу милионери – дури 5 од нив се наоѓаат во САД

Најголемиот број на милионери живеат во САД, открива новото истражување на „Henley Global Citizens Report“. Дури пет од десет градови со најголем број на милионери во светот се наоѓаат токму...

Бизарен инцидент – Навивач истрча на теренот и се запали пред Федерер да го одигра последниот меч како проферсионален играч!

Неверојатна случка го одбележа денешниот меч од Лејвер купот меѓу Циципас и Шварцман, откако на паузата меѓу два гејма навивач влета на терен и си ја запали раката. A man...

Повредени 24 патници откако автобус излетал од пат во Австрија

Автобус со 32 патници излетал од патот во текот на ноќта кај Бад Митерндорф во провинцијата Штаерска, а во несреќата се повредени 24 лица. Четири лица се тешко повредени, а...

КОРИСНИТЕ СВОЈСТВА НА СОКОТ ОД БРЕЗА

Сокот од бреза ќе биде хит поради неговите неверојатни својства. Помага во лекување на црниот дроб, грипот, главоболки, првут, егзема, па дури и топењего на масни наслаги и целулитот, објави...
Social profiles