Вести Archives – Page 2 of 67 – Makedonija News

Проблеми со Инстаграм во Европа

Повеќе корисници на социјалната мрежа Инстагрма пријавуваат проблеми при користењето на оваа социјална мрежа. Покрај тоа што едни исти „сториња“ се прикажуваат по повеќе пати, од денес напладне проблеми има...

62.000 денари за домаќинствата кои ќе постават фотонапонски панели

Пратеникот на СДСМ, Ненад Коциќ на расправата за ребалансот на Буџетот во собраниската комисија за финансирање и буџет кажа дека со промената на правилникот за обновливи извори на енергија на...

БПЦ ја призна МПЦ како Православна црква на Ceверна Македонија

За разлика од Српската Православна Црква која како црква мајка го додели името Македонска Православна Црква – Охридска Архиепископија, бугарската црква не признава под називот Православна Црква од Македонија, објави...

Одбележан 21 јуни, Денот на Охридското езеро

Со едриличарска прошетка по езерото и промоција на пловило на соларен погон, денес беше одбелжан 21 јуни, Денот на Охридското езеро. На манифестацијата покрај градоначалникот Кирил Пецаков, присуствуваа и градоначалниците...

Зошто Кајсијата е едно од најздравoто овошје?

Свежите кајсии се богати со вода, што ги прави исклучително освежително овошје, а поради високата концентрација на калиум и ниската концентрација на натриум се препорачуваат за сите со висок крвен притисок. Нискокалорични се, корисни...

НЕДЕЛЕН ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА 13-17 ЈУНИ

Овен Важно е да останете смирени и ладни оваа недела. Не избрзувајте со донесување одлуки и не ги одложувајте разговорите со саканата личност. Ако одржувате добар тон, неделата ветува дека...
Social profiles