Забава Archives – Makedonija News

КОРИСНИТЕ СВОЈСТВА НА СОКОТ ОД БРЕЗА

Сокот од бреза ќе биде хит поради неговите неверојатни својства. Помага во лекување на црниот дроб, грипот, главоболки, првут, егзема, па дури и топењего на масни наслаги и целулитот, објави...

ВИДЕО: Дара Бубамара и удри шлаканица на Марина Вишковиќ среде емисија

Марина Вишковиќ и Дара Бубамара беа ривалки во играта „Лага или вистина“ во шоуто на Огњен Амиџиќ. И двете говореа по некои детали за себе, а во зависност од тоа...

Доколку сте овој знак во хороскоп за вас се вели дека сте најдобри луѓе и имате душа и најдобри љубовници.

Ако упорно бирате погрешни луѓе за љубовни партнери или пријатели, време е да погледнете во ѕвездите. Овните оддржуваат чиста енергија на животот, страствени се и силни. Кога еднаш ќе ги...

НЕДЕЛЕН ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА 13-17 ЈУНИ

Овен Важно е да останете смирени и ладни оваа недела. Не избрзувајте со донесување одлуки и не ги одложувајте разговорите со саканата личност. Ако одржувате добар тон, неделата ветува дека...

Бил Гејтс по разводот: Сам сум во вила со 18 бањи, децата ги нема, Мелинда го зеде кучето

Бизнисменот и еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, зборуваше за приватните детали од бракот и разводот со поранешната сопруга Мелинда. „Секој брак, како што децата си заминуваат од...

Цел свет вечерва ќе гледа во згодната Саманта: Оваа убавица ќе ја води свечената церемонија на ждребот за СП

Сите со нетрпение го чекаат ждребот за Светското првенство во Катар кој е на програмата денеска од 18 часот, а познато е и кој ќе се појави на истиот. Рамо...
Social profiles