јуни 12, 2021 – Makedonija News

Паркинг место продадено за рекордни 1,3 милиони долари

Хонгконг е едно од најгусто населените градски подрачја во светот, па возачите на автомобили тешко наоѓаат место за паркирање. Неодамна едно паркинг место во областа Маунт Николсон, каде се наоѓа...

Зодијакот за јули порачува: Овие знаци ги очекува нешто големо и прекрасно!

Се верува дека почетокот на јули симболизира и време на исполнување на нашите желби но и поставување на нови цели. Според старите обичаи овој ден треба да се искористи за...

Горан Пандев со емотивно обраќање до нациjaта-еве што порача

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев дефинитивно заслужи својата богата фудбалска кариера да ја круниса со настап на едно големо натпреварување со Македонија. Тој сон му се исполни, па...

ЕСПН го прогласи дресот на Македонија за најубав на ЕП

Реномираната американска телевизија ЕСПН ни направи огромна чест, прогласувајќи го дресот со кој ќе играме, за најубав на Европското првенство. Херс Гомес и Клинтон Јејтс се согласни дека дресот со...

Од утре во Германија без строги ограничувања за македонските граѓани

Oд утре Германија ќе ја тргне С. Македонија од листата на ризични земји поради Ковид-19. За македонските граѓани кои ќе патуваат во Германија, повеќе нема да важат строгите ограничувања поради...

Грците се пожалија до УЕФА за македонскиот дрес

Грците се пожалија до УЕФА за македонскиот дрес. Неколку часа пред почетокот на Европското првенство, грчкиот министер за спорт, Лефтерис Авгенакис испратил писмо со жалба до претседателот на УЕФА, Александер...

Легендарниот Роналдињо го откри својот фаворит на ЕУРО 2020: Многу среќа за Македонија!

Легендарниот Роналдињо, еден од најдобрите фудбалери во историјата, има свој фаворит на ЕУРО 2020 – секако, македонската фудбалска репрезентација. Ѕвездата на Наполи, Елиф Елмас преку својот Инстаграм профил објави видео...

Рокот за завршување на градежните работи на автопатот Кичево-Охрид е продолжен до 2024 година

Капиталните инвестиции на Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) од почетокот на годината се реализирани во износ од околу 40 милиони евра или 15 проценти од планираните. Ѕвездата на Наполи,...

Се огласи Рафа Надал по „газењето“ од Ноле синоќа

Синоќа се одигра можеби најинтересниот дуел меѓу двајцата најдобри светски тенисери, Новак Ѓоковиќ и Рафа Надал. Победи Ноле, а неговиот триумф има уште поголема вредност, знаејќи дека земјата е подлога...
Social profiles