март 31, 2022 – Makedonija News

Пандев за провокаторскиот коментар на Панчев: „Се гледа дека му е мака што Македонија играше на Европско првенство и бараж за СП“

Поранешната „Златна копачка“, Дарко Панчев, непосредно пред натпреварот со Португалија даде интервју за германскиот „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Во интервјуто, Панчев зборуваше за нов договор на селекторот Благоја Милевски, но и за...

Русите им се одзмадуваат на Швајцарците: Руски тајни агенти заплениле луксузни часовници на „Audemars Piguet“, вредни милиони долари

Агенти на руската тајна служба заплениле милиони долари вредни луксузни часовници од швајцарскиот бренд „Audemars Piguet“ како очигледна одмазда за санкциите на Швајцарија поради војната во Украина, извести во неделата...

„Apple“ и „Meta“ предале кориснички информации на група хакери кои лажно се претставувале како полициски службеници

Кон средината на 2021 година, „Apple“ доставил податоци за клиентите на хакери кои се претставиле како службеници за спроведување на законот, наведува новиот извештај на „Bloomberg“. Според лицата запознаени со...

Приведени двајца крадци од гостиварско, расчистени 8 тешки кражби

На 30.03.2022 во 03.45 часот и во 12.50 часот во Гостивар и с.Форино, гостиварско, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ги...

Поради прекин на струја, повеќе од 230 луѓе починаа во болниците во Венецуела

Најмалку 233 лица починале во болниците во Венецуела поради прекин на струја, соопштија денеска тамошните здравствени власти. „Во текот на 2019 година, 17 лица починале поради прекини на струја, во...
Social profiles