мај 2, 2022 – Makedonija News

Бил Гејтс по разводот: Сам сум во вила со 18 бањи, децата ги нема, Мелинда го зеде кучето

Бизнисменот и еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, зборуваше за приватните детали од бракот и разводот со поранешната сопруга Мелинда. „Секој брак, како што децата си заминуваат од...

Црно чоколдо за подолг и поздрав живот

Истражувачите од Универзитетот во Јужна Калифорнија анализирале стотина студии за исхрана, спроведени во текот на последните децении, во потрага по онаа која нуди најдобри шанси за подолг и поздрав живот....

ОВА СЕ ПОКАЗАТЕЛИ ДЕКА ВНЕСУВАТЕ ПРЕМНОГУ ШЕЌЕР

Предвремено стареење Прекумерното консумирање шеќер може да предизвика долгорочно оштетување на протеините на кожата, колагенот и еластинот. Така, освен предвремено стареење, може да предизвика и егзема на кожата. Покрај тоа, вишокот...

КАКВИ ФАТАЛНИ ГРЕШКИ ЖЕНИТЕ МОЖАТ ДА НАПРАВАТ ВО ВРСКИТЕ

Зошто семејствата се распаѓаат? Иако бевте верни еден на друг, немаше неверство или многу скандал, човекот сепак ја донесе таа одлука, ја тресна вратата и си замина. Излегува дека жените...
Social profiles