јуни 29, 2022 – Makedonija News

ВИДЕО: Дара Бубамара и удри шлаканица на Марина Вишковиќ среде емисија

Марина Вишковиќ и Дара Бубамара беа ривалки во играта „Лага или вистина“ во шоуто на Огњен Амиџиќ. И двете говореа по некои детали за себе, а во зависност од тоа...

Во Србија било пронајдено тело на маж забетонирано во столб од куќа, се се открило по самоубиството на сопругата

Полицијата во Лесковец објави дека истражувајќи го самоубиството на 38-годишна жена од Велики Трњан кај Лесковац, открила тело на маж забетонирано во столб на куќата. Телото е дадено обдукција и...

Товарен воз усмрти двајца емигранти кај Гевгелија – лежеле на пругата

Товарен воз усмрти двајца емигранти кај Гевгелија додека тие лежеле на пругата и починале на самото место. Возот сообраќал на релација Железничка станица Гевгелија – Товарна Трубарево. МВР објави дека...

РКЕ ги објави коефициентите и конечните цени за поскапувањето на струјата

Регулаторната комисија за енергетика во рамките на денешната подготвителна седница на која се одлучува за тоа колку ќе поскапи електрична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи на регулираниот пазар, на...

Проблеми со Инстаграм во Европа

Повеќе корисници на социјалната мрежа Инстагрма пријавуваат проблеми при користењето на оваа социјална мрежа. Покрај тоа што едни исти „сториња“ се прикажуваат по повеќе пати, од денес напладне проблеми има...
Social profiles