септември 23, 2022 – Makedonija News

Поранешен кинески министер за правда осуден на смрт поради корупција

Судот во Кина денеска го осуди поранешниот министер за правда на смрт поради корупција од над 16 милиони долари, со можност за двегодишно одлагање на казната, јавува Агенција Анадолија (АА). „Фу...

Бизарен инцидент – Навивач истрча на теренот и се запали пред Федерер да го одигра последниот меч како проферсионален играч!

Неверојатна случка го одбележа денешниот меч од Лејвер купот меѓу Циципас и Шварцман, откако на паузата меѓу два гејма навивач влета на терен и си ја запали раката. A man...

Повредени 24 патници откако автобус излетал од пат во Австрија

Автобус со 32 патници излетал од патот во текот на ноќта кај Бад Митерндорф во провинцијата Штаерска, а во несреќата се повредени 24 лица. Четири лица се тешко повредени, а...

СУВИТЕ СЛИВИ ШТИТАТ ОД МНОГУ БОЛЕСТИ

Проверете некои од придобивките од сливите: Состојките сорбитол и исатин ги регулираат функциите на дигестивниот систем и се користат како ефикасен лек против запек.Високата содржина на витамин Ц во сливите...

ЗОШТО ДА ПИЕТЕ ПО ЕДНА ЧАША СВЕЖО МЛЕКО ДНЕВНО

Покрај тоа што е многу вкусно (и го сакаат децата), свежото млеко е многу здраво. Ви претставуваме 4 докажани придобивки од неговата консумација: Содржи корисни хранливи материи Млекото содржи есенцијални...
Social profiles